Main menu

Dokumentacja fotograficzna

W przypadku ubezpieczenia AC należy pamiętać, że przy zmianie ubezpieczyciela oraz po zaistnieniu szkody i jej usunięciu, pojazd podlega obowiązkowemu obfotografowaniu oraz oględzinom.

Zdjęcie nr 1 – wykonane w ten sposób, że wykonujacy zdjęcie patrzy na pojazd z przodu, z prawej strony, po przekątnej, uwidaczniając na zdjęciu cały pojazd wraz z przednia tablica rejestracyjną (widok tablic możliwy do odczytu) oraz naklejka holograficzną.

Zdjęcie nr 2 – wykonane w ten sposób, że wykonujacy zdjęcie patrzy na pojazd z tyłu, z prawej strony, po przekątnej, uwidaczniając na zdjęciu cały pojazd wraz z przednia tablica rejestracyjną (widok tablic możliwy do odczytu).

ubezpieczenia warszawa ubezpieczenia warszawa marki

Zdjęcie nr 3 – musi pokazywać pełen nr VIN (żłobiony, toczony, wklęsły lub wypukły), który znajduję się w zależności od marki i modelu pojazdu m.in.: w dolnym rogu za przednią szybą pojazdu, pod maską przy silniku, pod przednim siedzeniem pasażera, w bagażniku przy kole zapasowym.

Zdjęcie nr 4 – przebieg pojazdu

Zdjęcie nr 5 – deska rozdzielcza z wbudowanym na stałe sprzętem audio

Zdjęcie nr 6 – zdjęcie kluczyków (zawsze 2 pary, obok siebie), jeśli właściciel pojazdu nie wziął z domu drugiego kompletu kluczyków, to nie należy wykonywać zdjęć jednego kluczyka.
W celu uniknięcia kłopotów przy likwidacji szkody warto wykonać zdjęcia również np.: domu, mieszkania, domku letniskowego, stałych elementów, ruchomości domowych
o wartości powyżej 2.000 zł.

Przy zdjęciach ruchomości domowych należy pamiętać o sfotografowaniu loga producenta, marki, nr seryjnego.

Dokumentacja fotograficzna stanowi uzupełnienie do listy wyposażenia i gwarantuje wypłatę należnego odszkodowania, a w przypadku kradzieży ułatwi identyfikację skradzionych przedmiotów przez policję.